Reklama

Matura 2015

Matura 2015: Zmagania maturzystów z językiem polskim

Dzisiaj punktualnie o godzinie 9:00 ponad 310 tysięcy maturzystów rozpoczęło swoje maturalne zmagania. Uczniowie liceum pisali tzw. nową maturę, uczniowie techników - starą. Poniżej znajdziecie wszystkie arkusze, a także odpowiedzi.

Licealiści czytali tekst Jerzego Bralczyka pt. "Co się nosi w mówieniu?". Na jego podstawie musieli odpowiedzieć na kilka pytań. Kolejnym materiałem do analizy był tekst "Książki na całe życie" Wojciecha Nowickiego. W następnej kolejności abiturienci musieli na podstawie krótkiego fragmentu wiersza napisać, jaki jest jego tytuł i kto jest jego autorem. Wypracowanie można było pisać na temat "Lalki" Bolesława Prusa lub na temat wiersza amerykańskiej poetki Elizabeth Bishop.

Arkusz i odpowiedzi - język polski poziom podstawowy - LICEUM

Reklama

W technikach uczniowie pisali na temat wykorzystania władzy absolutnej w opowiadaniu Bolesława Prusa oraz porównywali wizerunek matki w "Dziadach" Adama Mickiewicza i "Zielu na kraterze" Melchiora Wańkowicza.

Arkusz i odpowiedzi - język polski poziom podstawowy - TECHNIKUM

Zdaj maturę z Interią!

Codziennie specjaliści Interii z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy