Reklama

Matura 2015

Matura 2015: Język polski. W technikach Prus, "Dziady" i Wańkowicz

Uczniowie techników zakończyli już pisanie matury z języka polskiego na poziomie podstawowym. Ich tematy różniły się nieco od tematów, jakie dostali licealiści. Absolwenci techników na egzaminie mierzyli się z wykorzystywaniem władzy absolutnej w opowiadaniu Bolesława Prusa. Musieli także porównać wizerunek matki w "Dziadach" Adama Mickiewicza i "Zielu na kraterze" Melchiora Wańkowicza.

Tematy pochodzą od maturzystów z Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu - informuje PAP. Abiturienci informowali, że jeden z dwóch tematów do wyboru dotyczył wykorzystywania władzy absolutnej. Tutaj trzeba było posłużyć się dziełem Bolesława Prusa "Z legend dawnego Egiptu". Drugi temat dotyczył porównania wizerunku matki w "Dziadach, części III" Adama Mickiewicza i w powieści Melchiora Wańkowicza "Ziele na kraterze".

Rozwiązujący test na poziomie podstawowym musieli także m.in. odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu egzaminacyjnym tekstu. Tegoroczni absolwenci techników są ostatnim rocznikiem, który uczył się zgodnie ze starą podstawą programową i zdaje maturę w starej formule.

Reklama

Zdaj maturę z Interią!" style="vertical-align: middle;">

Codziennie specjaliści Interii z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy