Reklama

Rosyjscy eksperci: Wraku wam nigdy nie oddadzą

Do końca marca Rosja ma odpowiedzieć na polską notę w sprawie zwrotu wraku prezydenckiego samolotu TU-154. Przez prawie pięć lat od katastrofy smoleńskiej Rosjanie ignorowali wszelkie żądania oddania pozostałości samolotu i czarnych skrzynek. Jak mantrę powtarzano: oddamy, gdy zakończy się nasze śledztwo. Komitet Śledczy uparcie milczy, a Rosja już nawet nie udaje, że cokolwiek dzieje się w prowadzonym przez Komitet Śledczy dochodzeniu.

- Polska traktowana jest jak wróg, zatem Kreml wraku i czarnych skrzynek teraz nie odda - twierdzi politolog Iwan Prieobrażenski.  

Dlaczego Rosja nie zwraca wraku TU-154? Dyskutuj!

Jego zdaniem, pytanie o zwrot wraku teraz nie ma żadnego sensu, ponieważ rosyjskie władze przyjmują to wyłącznie jako polityczną demonstrację i nie będą zastanawiać się nad tym poważnie.

Andriej Piontkowski, znany działacz opozycyjny mówi z kolei wprost: wraku nigdy wam nie oddadzą.

Reklama

Zobacz więcej na RMF24

- Jest za dużo znaków zapytania wokół tej katastrofy. Moskwa ma coś do ukrycia niezależnie od obecnej sytuacji politycznej - wyjaśnia Piontkowski.
 

Zdaniem działacza, Polska poza apelami nie ma żadnej realnej możliwości nacisku na Kreml, a w samej Rosji o tej katastrofie nikt już nie pamięta i nie zadaje żadnych pytań.

(abs)

Przemysław Marzec

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy