Reklama

Radio Zet: Na stenogramach nie ma zgody na zejście poniżej 100 m

Naczelna Prokuratura Wojskowa ujawni dzisiaj stenogramy z zapisami nagrania z wieży smoleńskiego lotniska oraz nagrania z samolotu Jak-40 lądującego w Smoleńsku przed katastrofą Tu-154. Według radia Zet, nie ma w nich komunikatów o zgodzie na zejście poniżej 100 m.

O takim pozwoleniu mówił wcześniej nieżyjący już technik pokładowy Jaka-40 Remigiusz Muś. Twierdził on, że kontroler z wieży w Smoleńsku zezwolił także na zejście do 50 metrów dla Jaka-40. Muś utrzymywał, że już po wylądowaniu Jaka-40 pozostał w kabinie i słyszał przez radio rozmowę między załogą Tu-154 a kontrolą lotów. Według jego zeznań kontrolerzy pozwolili również załodze Tu-154 na zejście poniżej pułapu 100 metrów.

Szef zespołu smoleńskiego przy kancelarii premiera Maciej Lasek zapewniał pod koniec 2012 r., że analiza nagrań nie potwierdza wersji o sprowadzaniu Tu-154M do wysokości 50 metrów. 

Reklama

Jak-40 wylądował w trudnych warunkach, około godziny przed katastrofą prezydenckiego samolotu. Na jego pokładzie było kilkunastu dziennikarzy mających relacjonować uroczystości rocznicowe w Katyniu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: katastrofa smolenska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy