Reklama

Macierewicz nie wierzy w nowe stenogramy

- Mamy do czynienia z szalbierstwem. W dużym stopniu są to wymyślone stenogramy – stwierdził wiceprzewodniczący PiS, Antoni Macierewicz.

W środę w TVP 1 Antoni Macierewicz odnosząc się do najnowszego odczytu rozmów w kokpicie tupolewa powiedział m.in., że zapis jest fałszywy i został ujawniony po to, żeby oskarżyć pilotów. Antoni Macierewicz jest przekonany, że nowe stenogramy z rozmów w kokpicie prezydenckiego tupolewa ujawnione przez RMF FM są "fałszywkami". 

- To jest próba dostosowania się do rosyjskiej wersji wydarzeń. To polityczna manipulacja ze względu na bieżące okoliczności polityczne – dodał Macierewicz.

Po tym, gdy prowadząca śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła wnioski z otrzymanej przed trzema tygodniami kompleksowej opinii biegłych, Macierewicz mówił m.in. że ustalenia prokuratury ws. przyczyn katastrofy w Smoleńsku nie mają nic wspólnego z ustalonymi dotychczas faktami. Jak wówczas powiedział, materiał dowodowy, który on zaprezentował, "bezspornie wskazuje, że samolot został zniszczony w powietrzu przez eksplozję".

Reklama

- Moim zdaniem to była zbrodnia - powiedział wówczas Macierewicz. 

Na pytanie, czy to był zamach, odpowiedział, że wstrzyma się z ostateczną opinią i dodał, że 10 kwietnia będzie mógł przedstawić stanowisko.

Stenogramy ze Smoleńska - przełom czy przykrywka?

INTERIA.PL/TVP Info

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy