Reklama

Lotnisko w Witebsku na tydzień przed obchodami Smoleńska

Lotnisko w Witebsku na Białorusi przygotowuje się do przyjęcia polskiej delegacji, która przyleci na uroczystości do Smoleńska. Za tydzień w Witebsku wyląduje samolot z Warszawy z uczestnikami obchodów 6. rocznicy katastrofy Tu-154, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński. Międzynarodowy Port Lotniczy "Wschodni" w Witebsku jest położony około 120 kilometrów od Smoleńska i jest najbliższym lotniskiem cywilnym od miejsca katastrofy.

Andrej Gulidin, szef Wydziału Transportu i Komunikacji Urzędu Obwodowego, czyli Urzędu Wojewódzkiego w Witebsku powiedział Polskiemu Radiu, że miejscowy port lotniczy wcześniej już przyjmował delegacje z Polski udające się do Smoleńska.

 - Port lotniczy jest zawsze przygotowany na najwyższym poziomie. Zaś kwestie organizacyjne będą dopracowane przed samym przylotem delegacji - powiedział Gulidin. Zapewnił, że jeśli będzie taka potrzeba, to jego urząd gotowy jest okazać niezbędną pomoc organizacyjną polskiej delegacji.

- Jeśli będą jakieś prośby w zakresie na przykład podstawienia autobusów, zorganizowania wyżywienia czy zakwaterowania, to wszystkie te kwestie będziemy rozwiązywać - podkreślił Andrej Gulidin. Dodał, że lotnisko w Witebsku może przyjmować samoloty wszelkich typów.

Reklama

Pas startowy witebskiego lotniska ma długość ponad 2600 metrów i szerokość 42 metrów. Mogą na nim lądować samoloty typu Boeing-737 czy poradzieckie TU-154. Jest mało wykorzystywane. Obsługuje głównie loty czarterowe.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy