Reklama

Barbara Nowacka: "Wyciek pokazuje słabość państwa"

Polskie władze nie stanęły na wysokości zadania w sprawie katastrofy smoleńskiej - uważa Barbara Nowacka z Twojego Ruchu. Córka Izabeli Jarugi Nowackiej, która zginęła 5 lat temu w katastrofie polskiego Tupolewa, skomentowała w ten sposób wyciek do mediów nowych ustaleń w sprawie katastrofy.

"To pokazuje słabość państwa, które po raz kolejny nie stoi na wysokości zadania" - powiedziała Barbara Nowacka w radiowej Trójce.

"Nie jest dobrze, że poważny dokument, jeśli go traktować poważnie, wycieka do mediów nie dając wcześniej możliwości dodatkowych ekspertyz" - oceniła.

Dodała, że samo dopuszczenie do wycieku przez prokuraturę pokazuje słabość państwa, bo - jak podkreśliła - sądy i służby chroniące bezpieczeństwa obywateli powinny być najszczelniejsze.

Barbara Nowacka krytykuje też władze za to, że nie informują rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej o ważnych sprawach dotyczących śledztwa.

Reklama

"Dostajemy informacje na przykład o tym, że powołano nowego tłumacza, nowego biegłego , natomiast o nowych zapisach z kokpitu dowiadujemy się z mediów" - powiedziała Nowacka.

Wczoraj radio RMF ujawniło nowe stenogramy z kokpitu Tu154M. Z zapisów czarnych skrzynek, które na nowo udało się odczytać biegłym wynika, że na pokładzie prezydenckiego samolotu mogło dochodzić do nacisków na pilotów, a w kokpicie do ostatniej chwili były osoby trzecie.

Prokuratura Wojskowa zapowiedziała postępowanie w sprawie wycieku informacji do mediów.

Stenogramy ze Smoleńska – przełom czy przykrywka?


Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Barbara Nowacka | katastrofa w Smoleńsku

Reklama

Reklama

Reklama