Reklama

Antoni Macierewicz o Macieju Lasku: "Kłamca i oszust". Będzie proces

Poseł Koalicji Obywatelskiej Maciej Lasek zapowiedział pozew przeciwko Antoniemu Macierewiczowi z Prawa i Sprawiedliwości. Przedmiotem sporu parlamentarzystów jest katastrofa smoleńska.

"Zatruł Polaków kłamstwem smoleńskim", "kłamca i oszust" - w ten sposób Antoni Macierewicz napisał na Twitterze o Macieju Lasku, byłym przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Macierewicz, który przewodzi Zespołowi Parlamentarnemu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku, umieścił na Twitterze film dotyczący wypadku pod Smoleńskiem i opatrzył komentarzem, w którym zaatakował Laska.

"M. Lasek zatruł Polaków kłamstwem o 'pancernej brzozie' ściętej na 5.1 m. Raport Podkomisji w oparciu o badania Narodowego Instytutu Badań Lotniczych udowodnił ostatecznie, że skrzydło przecięłoby brzozę, a nie odwrotnie. Symulacje NIAR potwierdziły prace prof. Wiesława Biniendy" - czytamy.

Reklama

"Lasek uczestniczył w sfałszowaniu i ukryciu ekspertyzy wykazującej miejsca wybuchów. To kłamca i oszust" - napisał Macierewicz.

"Spotkamy się w sądzie"

W odpowiedzi Lasek zapowiedział wytoczenie Macierewiczowi procesu sądowego.

"Nawet dla do człowieka z takimi dysfunkcjami postrzegania rzeczywistości jak Pan są granice. Wygląda na to, że spotkamy się w sądzie" - napisał były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy