Reklama

Anodina spotka się przedstawicielami smoleńskiej podkomisji

Szefowa MAK Tatiana Anodina spotka się z polską podkomisją badającą katastrofę smoleńską. Taką informację potwierdzili korespondentowi RMF FM w Moskwie przedstawiciele MAK. Wcześniej wspomniał o tym rosyjski ambasador w Warszawie Siergiej Andriejew.

Tatiana Anodina jest od 25 lat przewodniczącą Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, który badał katastrofę smoleńską. W opublikowanym raporcie MAK uznał, że doszło do niej z powodu winy polskich pilotów i rzekomych nacisków na nich ze strony obecnych na pokładzie członków delegacji.

Jednak już od kilku lat szefowa MAK milczała w sprawie katastrofy smoleńskiej i nie odpowiadała na żadne pytania.

Nie są jasne powody, dla których ta najpotężniejsza do niedawna kobieta w rosyjskim lotnictwie, zgodziła się na spotkanie z polską podkomisją.

Reklama

W odpowiedzi na pytanie, kiedy i gdzie może dojść do takiego spotkania, nasz dziennikarz Przemysław Marzec usłyszał: Nie wiem. Chodzi o to, że od polskiej strony dotąd nie było informacji ani o terminie ani o miejscu spotkania.

Swietłana Kolesnikowa, rzecznik MAK nie powiedziała, czy komitet przekaże polskiej stronie materiały dotyczące katastrofy, o które poproszono.

Przemysław Marzec


RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy