Reklama

Kryzys w górnictwie

Zwrot ws. rozmów z górnikami? Kopacz jedzie na Śląsk

Będzie porozumienie - pisze na Twitterze wicepremier Janusz Piechociński. Minister gospodarki dodaje, że kluczowe dla porozumienia w rozmowach strony rządowej ze związkowcami były zapisy w przyjętej w tym tygodniu ustawie o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.

"Wczoraj i dzisiaj od rana w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na bieżąco w licznym składzie analizowaliśmy przebieg negocjacji z reprezentacją związkową Kompanii Węglowej. (..) Zanosi się na to, że nastąpiło ostateczne zbliżenie stanowisk i dzisiaj po południu zostanie podpisane porozumienie" - czytamy na Twitterze oraz blogu Janusza Piechocińskiego.

W Katowicach od godz. 11.00 trwa ustalanie szczegółów porozumienia. W rozmowach biorą udział związkowcy oraz przedstawiciele rządu. Według niepotwierdzonych informacji, w drodze na Śląsk jest premier Ewa Kopacz, która miałaby podpisać porozumienie z górnikami. 

Reklama

Przyjęta w nocy z czwartku na piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego ma umożliwić przekazanie czterech najbardziej zadłużonych zakładów górniczych do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy