Reklama

PSL żąda sprostowania i przeprosin dla Jarubasa

Nieprawdą jest twierdzenie, że poseł Krystian Jarubas (PSL) brał udział w piątkowym głosowaniu w Sali Kolumnowej; domagamy się sprostowania tych informacji, wycofania ich i przeprosin dla posła Jarubasa - powiedział w czwartek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Na briefingu prasowym w Sejmie podkreślił, że niestety wystąpienia niektórych posłów PiS-u nie przybliżają do porozumienia. "Skrajną nieprawdą jest twierdzenie, że poseł Krystian Jarubas brał udział w głosowaniu, a co więcej liczył głosy. Jest to nieprawda, domagamy się sprostowania tych informacji, wycofania ich i przeprosin dla posła Jarubasa".

Wcześniej w czwartek poseł PSL Krystian Jarubas i posłanka Kukiz'15 Elżbieta Borowska oświadczyli, że nie brali udział w piątkowych głosowaniach w Sali Kolumnowej i nie liczyli głosów. Oboje zostali wymienieni przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na wstępie piątkowych głosowań na Sali Kolumnowej wśród 10 posłów-sekretarzy powołanych do liczenia głosów.

Reklama

Marszałek Kuchciński oświadczył w czwartek we wpisie na Twitterze, że "głosy w Sali Kolumnowej podczas 33. posiedzenia Sejmu były liczone przez ośmiu posłów sekretarzy; dwóch do tego wyznaczonych się nie stawiło".

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy