Reklama

Dodatek gazowy. Rząd wprowadza pomoc dla najuboższych

Zamrożona taryfa na gaz będzie obowiązywała dla wszystkich. Nie będzie wówczas brany pod uwagę próg dochodowy. Dla najuboższych rząd wprowadzi jednak dodatek gazowy, o który ubiegać się będzie można w urzędach.

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa wskazała podczas konferencji prasowej w gminie Pniewy na Mazowszu, że "poza wszystkimi dodatkami, które już wypłaciliśmy, dla najuboższych wprowadzamy dodatek gazowy".

W kwestii jego przyznawania będą obowiązywać podobne zasady, jak w przypadku dodatku osłonowego. Państwo będzie zwracało równowartość VAT-u na podstawie faktury, którą osoba lub gospodarstwo domowe otrzymało.

Dodatek gazowy. Na jakich zasadach będzie przyznawany?

Co jest warunkiem? Nieprzekroczenie progu dochodowego, a ten w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego wynosi 2,1 tys. zł. W przypadku wieloosobowego gospodarstwa domowego nie może przekroczyć 1,5 tys. zł.

Reklama

Minister dodała, że będzie można się zwrócić do urzędu o zwrot równowartości VAT-u z każdego rachunku, "oczywiście z zastrzeżeniem zachowania progu dochodowego". - Zasada zamrożonej taryfy będzie obowiązywała dla wszystkich bez względu na próg dochodowy - podkreśliła.

Czytaj również: Anna Moskwa: Rząd w najbliższych godzinach przyjmie ustawę gazową

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: dodatek gazowy

Reklama

Reklama

Reklama