Reklama

Zajęte łóżka i respiratory. Dane z 5 czerwca

Pacjenci z COVID-19 zajmują aktualnie 3484 łóżka w szpitalach. Pod respiratorami przebywają 484 osoby - informuje Ministerstwo Zdrowia. W porównaniu do dnia poprzedniego liczba hospitalizacji spadła o 97, zajętych jest też o 26 respiratorów mniej.

Łącznie na pacjentów z COVID-19 w całym kraju czekają 15 563 łóżka i 1 655 respiratorów.

Od kwietnia sytuacja w szpitalach stale się poprawia. Tydzień temu - 29 maja - liczba zajętych tzw. łóżek covidowych wynosiła 5445. Pacjenci zmagający się z COVID-19 zajmowali 734 respiratory.

Na kwarantannie przebywa obecnie 62 981 osób.

Ładowanie...

Niedzielski: Pandemia odpuszcza

- Pandemia odpuszcza we wszystkich obszarach - mówił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, ogłaszając kolejne zmiany w obostrzeniach. Podkreślał, że świadczą o tym spadające liczby: zakażeń i hospitalizacji. Coraz mniejsza jest także "trafialność" testów, czyli odsetek pozytywnych testów na koronawirusa.

Reklama

- Jeśli chodzi o sytuację w szpitalach, mamy tutaj bardzo radykalny spadek. Ostatni tydzień to jest spadek hospitalizacji rzędu 5 tys. łóżek, ale w poprzednich tygodniach ten spadek liczby hospitalizacji był nawet rzędu 8 tys. - mówił. Dodał, że był to rekordowy tydzień.

Poprawiająca się sytuacja epidemiczna wpłynęła na decyzję rządu o zmniejszeniu infrastruktury przeznaczonej na walkę z covidem. Jak informował Niedzielski, na przestrzeni ostatniego 1,5 miesiąca liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 została zmniejszona o 20 tys.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy