Reklama

Wszystkich Świętych. Prymas Polski apeluje o odwołanie nabożeństw na cmentarzach

Prymas Polski abp Wojciech Polak zaapelował o odwołanie mszy św. i nabożeństw na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych. Zwrócił się też z prośbą, by 1 listopada nie organizować na cmentarzach tradycyjnych procesji.

W wydanym komunikacie prymas poprosił, by "w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych" wszelkie obchody odbywające się w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach celebrować w kościołach. Ma to się odbywać przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.

"Prymas Polski apeluje również o nieustawanie w modlitwie za zmarłych, chorych, zakażonych i wszystkich, którzy cierpią z powodu pandemii. Niezmiennie prosi także o wzajemny szacunek, solidarność i modlitwę za pracowników służb medycznych, wolontariuszy i wszystkich, którzy w tym trudnym czasie niosą bliźnim pomoc" - podano w komunikacie.

Reklama

Abp Wojciech Polak przypomniał również, że zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka przez Penitencjarię Apostolską, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać nie przez pierwsze osiem dni listopada, ale przez cały miesiąc.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy