Reklama

Wstrzymane zostaną wycieczki do Sejmu i wyjazdy zagraniczne posłów

"W związku z koronawirusem wstrzymamy wycieczki do Sejmu i konferencje. Wstrzymane będą też wyjazdy zagraniczne grup bilateralnych i zespołów parlamentarnych" - poinformowała na briefingu w Jersey City w USA marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Na czwartkowym briefingu prasowym, podczas podróży do Stanów Zjednoczonych, Witek apelowała, by do epidemii koronawirusa podchodzić poważnie, ale ze spokojem. Jak mówiła, Kancelaria Sejmu podejmuje działania zapobiegawcze, a także stosuje się do komunikatów głównego inspektora sanitarnego.

"Na pewno wstrzymamy w tej chwili wycieczki do Sejmu i konferencje, bo tych konferencji w Sejmie jest naprawdę dużo. Natomiast nie widzę żadnych przeciwwskazań w tej chwili, nie ma takich zaleceń, żeby nie organizować posiedzeń Sejmu" - mówiła Witek. Jak dodała, wstrzymane będą także wyjazdy zagraniczne grup bilateralnych i zespołów parlamentarnych.

Reklama

W nocy z wtorku na środę potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent hospitalizowany jest w Zielonej Górze. Mężczyzna przyjechał do Polski z Niemiec, z Westfalii.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama