Reklama

Wrocław: Jaki jest stan 73-latka zakażonego koronawirusem?

Zakażony koronawirusem 73-letni mężczyzna, który jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, nadal jest w ciężkim stanie - przekazała we wtorek rzeczniczka szpitala Urszula Małecka.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego, który ma być w całości przeznaczony na leczenie pacjentów zakażonych koronawirusem, hospitalizowane są trzy osoby z potwierdzonym patogenem.

W najpoważniejszym stanie jest 73-letni mężczyzna, który trafił do szpitala w piątek. Mężczyzna zaraził się od osób z rodziny, które przyjechały do niego z USA. Bliscy pacjenta zostali objęci nadzorem służb medycznych. 

We wtorek rano rzeczniczka szpitala Urszula Małecka przekazała, że stan pacjenta jest nadal ciężki. "Niestety nie ulega on poprawie. Pacjent ma problemy z oddychaniem" - dodała Małecka.

Reklama

W szpitalu ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem przebywa też 74-letnia kobieta, która jest związana rodzinnie z 73-latkiem. Jej stan - jak przekazała Małecka - jest poważny, ale stabilny.

Trzeci z pacjentów to 26-latek, który jest w bardzo dobrym stanie. "Wkrótce zostaną wykonane ponowne testy, żeby wykluczyć u niego koronawirusa" - powiedziała rzeczniczka. To pierwszy na Dolnym Śląsku pacjent ze stwierdzonym koronawirusem. Wrócił on do Wrocławia z Wielkiej Brytanii.

Oprócz osób zakażonych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we wtorek hospitalizowanych jest 18 osób z podejrzeniem koronawirusa.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 17 przypadków zakażenia koronawirusem.

W ciężkim stanie jest także pacjentka w średnim wieku z woj. wielkopolskiego, która przebywa w szpitalu w Poznaniu. Jest ona w śpiączce. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w ostatnim czasie miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch.

Stan ciężki sygnalizowano także w przypadku pacjentki ze Szczecina. 

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy