Reklama

Włochy: Region Emilia-Romania chce 18 maja otworzyć plaże

Włoski region Emilia-Romania, słynący z wielkich kurortów nadmorskich i bazy hotelowej, chce 18 maja otworzyć plaże. Jak zapewniły jego władze, w najbliższych dniach ustalone zostaną wszystkie niezbędne normy sanitarne, jakie będą obowiązywać.

Decyzja ta została ogłoszona dzień po tym, gdy rząd Włoch zgodził się, by od 18 maja otworzyć w kraju bary, restauracje, salony fryzjerskie oraz salony kosmetyczne, a konkretne inicjatywy pozostawił w gestii poszczególnych regionów w zależności od sytuacji epidemicznej.

W komunikacie wydanym przez władze Emilii-Romanii podkreślono, że region ten gotów jest otworzyć od poniedziałku nie tylko lokale gastronomiczne i punkty usługowe, ale także plaże, "zawsze przy poszanowaniu norm bezpieczeństwa".

W tych dniach, jak głosi nota, ustalone zostaną wszystkie protokoły bezpieczeństwa sanitarnego, by wznowić zawieszoną dotąd z powodu koronawirusa działalność różnych sektorów.

Reklama

Na tamtejszym wybrzeżu Adriatyku znajdują się tak popularne miejscowości nadmorskie, jak Rimini, Riccione, Cattolica z wielokilometrowym pasem plaż. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy