Reklama

Włochy: Premier zmotywował do szczepień. Więcej zapisów

We Włoszech są pierwsze rezultaty decyzji rządu o rozszerzeniu użycia przepustki COVID-19, która będzie wymagana przy wejściu do wielu miejsc publicznych. O "efekcie słów premiera Mario Draghiego" i masowych zapisach na szczepienia informują władze Ligurii.

W czwartek rząd Draghiego ogłosił, że od 6 sierpnia jedna dawka szczepionki przeciwko COVID-19 uprawniać będzie wszystkich w wieku od 12 lat do wejścia do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, do teatru i kina, do udziału w różnych imprezach sportowych, wstępu na basen, do siłowni, na targi, zjazdy, do parków rozrywki, term i salonów gry.

Wkrótce po wieczornej konferencji prasowej premiera szef władz regionu Liguria Giovanni Toti poinformował: "W ciągu dwóch godzin po wystąpieniu Draghiego zapisy na szczepienia podskoczyły; przyjęto ich 5 tysięcy".

- A zatem cel, jaki wyznaczył premier, został osiągnięty - ocenił gubernator regionu w telewizji RAI.

Reklama

- Chciałbym, aby te decyzje stanowiły motywację do zaszczepienia się dla wszystkich, którzy wbrew wszelkim dowodom naukowym i zdrowemu rozsądkowi jeszcze tego nie zrobili - dodał Toti.

"Należy chronić także wolność zaszczepionych"

- Wolność indywidualna jest zagwarantowana przez konstytucję i ta sama ustawa zasadnicza chroni zdrowie jako fundamentalne prawo jednostki i dobro zbiorowości. To oczywiste, że należy także chronić wolność tego, kto jest zaszczepiony, by kontynuował swoje normalne życie - oświadczył włoski polityk.

W stolicy Ligurii, Genui z możliwości zaszczepienia się podczas otwartej nocy z czwartku na piątek, zorganizowanej przez lokalne władze, skorzystało ponad dwa tysiące osób.

Dotychczasowy bilans szczepień we Włoszech to 63,7 mln podanych dawek. Szczepienia zakończyło prawie 29 milionów osób, czyli 53 procent ludności.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Włochy | szczepienia | Pandemia koronawirusa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy