Reklama

Włochy: Prawie 200 tys. zakażeń w ciągu doby i najwięcej zgonów w tej fali

Ministerstwo zdrowia we Włoszech poinformowało o rekordowej dziennej liczbie zgonów (313) podczas obecnej, czwartej fali pandemii i o 196 tysiącach kolejnych zakażeń koronawirusem.

Liczba wykonanych jednego dnia testów wyniosła prawie 1,2 mln. Ponad 16 proc. z nich dało wynik pozytywny. Wskaźnik ten jest stabilny.

Do szpitali trafiło ponad 240 kolejnych pacjentów. Na oddziałach intensywnej terapii jest około 1670 chorych na COVID-19, a na pozostałych oddziałach 17 tysięcy.

Według ministerialnych danych obecnie w kraju jest 2,2 mln zakażonych koronawirusem.

Łączna liczba zmarłych zbliża się do 140 tysięcy.

Włochy. Wprowadzono obowiązek szczepień dla osób powyżej 50 lat

Wprowadzony niedawno obowiązek szczepień dla grupy wiekowej powyżej 50 lat w ciągu dwóch dni nakłonił do zrobienia tego ponad 40 tysięcy osób - wynika z danych rządu.

Reklama

Gabinet Mario Draghiego pracuje nad kolejnym dekretem, który rozszerzy wymóg okazywania przepustki sanitarnej przy wstępie do wielu miejsc. Według nieoficjalnych informacji mediów bez tzw. Green Pass można będzie wejść tylko do sklepu spożywczego i supermarketu, do apteki, szpitala, przychodni i na posterunek policji lub karabinierów.

Obecnie wzmocniony certyfikat, wystawiony na podstawie szczepienia lub wyleczenia, wymagany jest we wszystkich środkach komunikacji, lokalach gastronomicznych i niemal wszędzie w miejscach publicznych. Nie trzeba go pokazywać przy wejściu do kościoła.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: czwarta fala

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy