Reklama

Włochy: Od lutego na COVID-19 umierają niemal wyłączanie niezaszczepieni

Instytut Służby Zdrowia we Włoszech opublikował najnowsze dane, z których wynika, że około 99 procent zmarłych na COVID-19, to osoby, które nie otrzymały pełnej dawki szczepionki. Zmarli, którzy zostali w pełni zaszczepieni mieli zaawansowany wiek i choroby współistniejące. Dane były gromadzone od lutego.

W ogłoszonym raporcie Instytut poinformował, że od 1 lutego do 21 lipca zanotowano 423 zgony osób w pełni zaszczepionych. Średnia ich wieku wynosi 88 lat. Stanowią oni 1,2 proc. wszystkich zmarłych zakażonych SARS-CoV-2, których było w tym czasie ponad 35 tysięcy.

Eksperci Instytutu wyjaśnili, że wybrali do analizy okres począwszy od 1 lutego, bo wtedy minęło pięć tygodni na dokończenie szczepień od momentu ich rozpoczęcia w kraju.

Ponad 4,5 tys. zakażeń

Najnowsze dane włoskiego ministerstwa zdrowia z ostatniej doby to 24 następne zgony na Covid-19 i 4522 kolejne przypadki zakażeń wykryte w około 242 tys. testów.

Reklama

Rejestr zmarłych z Covid-19, prowadzony od lutego 2020 roku, wzrósł do 127 995.

Do szpitala trafiło 106 następnych osób, w tym 7 na intensywną terapię. Według oficjalnych danych obecnie we Włoszech jest około 70 tys. zakażonych koronawirusem.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Pandemia koronawirusa | Włochy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy