Reklama

Wielka Brytania. Książę Karol zakończył izolację z powodu koronawirusa

Brytyjski następca tronu, książę Karol, u którego w ubiegłym tygodniu stwierdzono obecność koronawirusa, zakończył izolację i jest w dobrym zdrowiu - oświadczył w poniedziałek jego rzecznik.

"Clarence House potwierdził dziś, że książę Walii po konsultacji z lekarzem zakończył izolację" - powiedział rzecznik biura Karola w jego londyńskiej rezydencji. Jak dodał, że następca tronu wznowi spotkania, przestrzegając jednak rządowych zaleceń dotyczących utrzymywania dystansu.

Rzecznik poinformował też, że księżna Camilla, u której testy nie wykazały koronawirusa, pozostanie profilaktycznie w izolacji do końca tygodnia.

71-letni Karol spędził siedmiodniowy okres izolacji w wiejskim domu Birkhall, który jest częścią królewskiej posiadłości Balmoral w Szkocji. Następca tronu miał łagodne objawy choroby i cały czas wykonywał zdalnie swoje obowiązki.

Reklama

Po informacji o wykryciu u niego koronawirusa Pałac Buckingham wyjaśnił, że królowa Elżbieta II po raz ostatni widziała się z najstarszym synem 12 marca, czyli przed prawdopodobną datą zakażenia się przez Karola, oraz zapewnił, że monarchini pozostaje w dobrym zdrowiu.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy