Reklama

Węgry. Sprzeciwiają się obostrzeniom, demonstrowali w Budapeszcie

Ponad tysiąc osób zgromadziła w niedzielę w Budapeszcie demonstracja epidemiosceptyków przeciwnych restrykcjom epidemicznym. Zdecydowana większość uczestników nie miała na sobie maseczek ochronnych.

Demonstrację pod hasłem "Odzyskajmy swoje życie" zorganizował na placu Bohaterów znany z epidemiosceptycznych przekonań farmakolog Gyoergy Goedeny.

Gdy zebrani zostali ostrzeżeni przez policję, organizator poprosił zgromadzonych, by się rozeszli. Na stronie internetowej policji poinformowano, że po działaniach funkcjonariuszy nielegalne zgromadzenie zakończyło się.

"Mniejsza grupa przeszła z demonstracji pod (pobliski) zamek Vajdahunyad i rozpoczęła nowe zgromadzenie" - podano na stronie policji, dodając, że także tam policjanci podjęli działania.

Reklama

Zgodnie z obowiązującymi na Węgrzech przepisami zgromadzenia są zakazane, zaś w przestrzeni publicznej należy nosić maseczki ochronne.

W ostatnim czasie na Węgrzech rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. Od kilku dni wykrywanych jest ponad 4 tys. nowych przypadków dziennie. Do tej pory na Węgrzech stwierdzono prawe 429 tys. zakażeń koronawirusem, zaś liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 zbliża się do 15 tysięcy.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy