Reklama

W Osetii Północnej urodziło się dziecko zakażone koronawirusem

W Osetii Północnej, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, urodziło się dziecko zakażone koronawirusem - poinformowały władze regionu. Wcześniej zakaziła się matka. Stan obojga lekarze określają jako zadowalający.

"Kobieta oczekująca dziecka zakaziła się koronawirusem i noworodek urodził się z infekcją" - podały służby prasowe regionalnego resortu zdrowia. Matka wraz z niemowlęciem są już w domu, oboje są pod obserwacją lekarską. Ich stan medycy oceniają jako zadowalający.

W Osetii Północnej odnotowano dotąd 2165 przypadków koronawirusa i 15 zgonów z powodu COVID-19.

Koronawirus w Rosji

Niepokojące dane napływają z Dagestanu, republiki na Kaukazie Północnym, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, gdzie ponad 40 medyków zmarło z powodu powikłań wywołanych koronawirusem. Dane te podał szef resortu zdrowia we władzach regionu Dżamałudin Gadżyibragimow. Dagestan jest obecnie na piątym miejscu wśród regionów Rosji pod względem liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Reklama

W republice odnotowano dotąd 3 280 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, niemniej niezależny portal Meduza podaje, że ten oficjalny bilans uznawany jest za zaniżony. Ok. 10 tysięcy mieszkańców Dagestanu zachorowało bowiem na pozaszpitalne zapalenie płuc. Gadżyibragimow powiedział, że wszystkie przypadki pozaszpitalnego zapalenia płuc lekarze uważają za potencjalne zakażenie koronawirusem i chorzy leczeni są tak samo, jak pacjenci z COVID-19.

W sumie w Rosji liczba zakażeń przekroczyła w niedzielę (17 maja) 280 tys., a liczba zgonów sięgnęła 2631.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy