Reklama

W Chinach stopniowo maleje liczba zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała we wtorek o 19 przypadkach zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby i 17 ofiarach śmiertelnych. Oznacza to dalszy spadek, gdyż w poniedziałek informowano o 40 przypadkach zakażenia koronawirusem i 21 zgonach.

Liczba wszystkich zarejestrowanych zakażeń w Chinach wynosi obecnie 80 754, a bilans ofiar śmiertelnych sięga 3 136. Wyzdrowiało ponad 59,8 tys. ludzi.

Chiny poinformowały we wtorek, że wszystkie spośród 17 zgonów, jakie spowodował COVID-19 w ciągu ostatniej doby, miały miejsce w prowincji Hubei. W przeddzień zmarło tam 21 osób. Od początku epidemii w prowincji Hubei odeszły 3 024 osoby.

Ponad cztery tysiące zgonów na całym świecie

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ok. 90 krajów. W poniedziałek poinformowano o pierwszych przypadkach zakażenia groźnym koronawirusem w Mongolii i w Panamie.

Reklama

Koronawirus zabił dotąd 4 011 osób na całym świecie, w zdecydowanej większości w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w ponad 100 krajach wzrosła do ponad 110 tys. W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, gdzie odnotowano dziewięć tys. zakażeń i 463 zgony.

Sytuacja w Korei Południowej

Podobnie jak w Chinach, również w Korei Południowej w ostatnich dniach maleje liczba zakażonych i zmarłych z powodu COVID-19. 

We wtorek rano władze w Seulu poinformowały, że po odnotowaniu 35 nowych przypadków zakażeń, liczba wszystkich osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa, wynosi 7 513. 

W ciągu ostatnich 24 godzin w Korei Płd. zmarły trzy osoby, co sprawia, że całkowity bilans zgonów wynosi teraz 54.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy