Reklama

USA: Ponad 50 mln zakażeń i 800 tys. zgonów. Tam COVID-19 nie odpuszcza

Liczba zakażeń koronawirusem w USA przekroczyła od początku pandemii 50 milionów - wynika z wyliczeń agencji Reuters. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 800 tys. osób.

Jak podkreśla Reuters, po około dwóch miesiącach spadku liczby infekcji, Stany Zjednoczone znów odnotowują dzienne wzrosty zakażeń w ciągu ostatnich dwóch tygodni, napędzane przez wysoce zaraźliwy wariant Delta.

Stany w chłodniejszych częściach kraju, w tym Vermont, New Hampshire i Michigan, odnotowują największy wzrost liczby nowych infekcji w przeliczeniu na mieszkańca. Liczba hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 również rośnie, o 20 proc. od Święta Dziękczynienia, które miało miejsce pod koniec listopada.

W ciągu ostatniego miesiąca liczba zgonów wzrosła o 4,6 proc.

Reklama

Wariant Delta to 99 proc. zakażeń

Prawie połowa stanów USA wykryła przypadki wariantu Omikron, ale wariant Delta nadal stanowi 99 proc. obecnych zakażeń - poinformowała dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) Rochelle Walensky.

- Jeśli nagle zaczniemy dostrzegać, że 10 proc. nowych infekcji to Omikron, a w następnym tygodniu wzrost ten wyniesie 20 proc., oznaczać to będzie, że jesteśmy w trakcie wymiany, jaką widzieliśmy, gdy Delta zastąpiła Alphę - powiedział John Moore, profesor mikrobiologii i immunologii w Weill Cornell Medical College.

Analiza danych agencji Reutera pokazuje, że granica pierwszych 25 milionów zakażeń przekroczona została prawie po roku. Drugie 25 milionów odnotowano po kolejnych 323 dniach.

Około 14 proc. ludzi w Stanach Zjednoczonych otrzymało dawkę przypominającą szczepionki przeciwko COVID-19.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Pandemia koronawirusa | COVID-19

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy