Reklama

Tokio: Rekord zakażeń mimo stanu wyjątkowego

2848 nowych zakażeń odnotowano we wtorek w Tokio. To najwięcej od początku pandemii - informują lokalne media. ​W stolicy Japonii trwają obecnie Igrzyska Olimpijskie i obowiązuje stan wyjątkowy ze względu na zagrożenie CoOVID-19

Wtorkowy bilans jest wyższy niż dotychczasowy rekord 2520 infekcji wykrytych w ciągu jednej doby na początku stycznia. Najnowszy wzrost wiązany jest z szerzącym się w Japonii na coraz większą skalę bardziej zaraźliwym wariantem Delta.

Eksperci doradzający tokijskim władzom ostrzegają, że jeśli wirus będzie się dalej rozprzestrzeniał w takim tempie, sytuacja może się stać "krytyczna" - podała agencja Kyodo.

Stan wyjątkowy

Wcześniej przez siedem dni z rzędu dobowe bilanse infekcji nie spadały w Tokio poniżej tysiąca. W poniedziałek zgłoszono tam 1429 zakażeń.

Liczba infekcji rośnie, mimo że w Tokio obowiązuje stan wyjątkowy. Przewiduje on ograniczenia w działalności barów i restauracji, a mieszkańcy są proszeni o niewychodzenie z domu bez potrzeby i w miarę możliwości przechodzenie na pracę zdalną.

Reklama

Organizatorzy Igrzysk zgłosili tymczasem we wtorek wykrycie zakażenia u kolejnych siedmiu osób związanych z zawodami, w tym u dwojga sportowców z zagranicy. Łącznie wśród osób biorących udział w Igrzyskach lub pracujących przy obsłudze imprezy wykryto już 155 zakażeń.

Czytaj także:

Iga Świątek zalana łzami

Opuszczone wioski olimpijskie straszą do dziś

To najmłodsza reprezentantka Polski na igrzyska w Tokio

Więcej o igrzyskach w Tokio czytaj w Interia Sport 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama