Reklama

Szef Moderny mówi, że pandemia skończy się do połowy 2022 roku. "Będzie jak teraz z grypą"

Do połowy 2022 roku szczepionka przeciw COVID-19 powinna być dostępna dla wszystkich ludzi na świecie, a w drugiej połowie przyszłego roku świat powinien wrócić do normalności - powiedział dziennikowi "Neue Zuercher Zeitung" Stephane Bancel, dyrektor generalny firmy Moderna.

- Biorąc pod uwagę, jak przez ostatnie pół roku rosły moce produkcyjne, to do połowy 2022 roku na świecie powinno być dostępnych wystarczająco wiele dawek, by zaszczepić każdego człowieka - zaznaczył Bancel, kierujący jedną z produkujących szczepionki firm.

Dyrektor Moderny ma nadzieję, że w przeciągu roku świat powinien wrócić do normalnego życia. Jego zdaniem przez rozprzestrzenianie się bardziej zaraźliwego wariantu Delta niedługo każdy będzie miał kontakt z koronawirusem. 

- Ostatecznie będzie podobnie jak teraz z grypą. Będziesz mógł się zaszczepić i spokojnie przejść zimę. Albo tego nie zrobisz, ryzykując zachorowanie czy nawet hospitalizację - powiedział Bancel w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika.

Reklama

Pracują nad nową wersją szczepionki

Szef amerykańskie firmy zapewnił, że w wystarczającej liczbie dostępne będą również dawki przypominające szczepionki, które - jego zdaniem - zdecydowanie powinny przyjąć osoby, które zostały zaszczepione najwcześniej.

Bancel przekazał, że firma pracuje nad nową wersją przypominającej dawki szczepionki, która będzie dostępna w 2022 roku. 

Preparat powstaje w oparciu o badania nad nowymi wariantami koronawirusa, a jego cena pozostanie taka sama jak w tym roku - zapewnił szef Moderny.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: COVID-19 | szczepionki | Pandemia koronawirusa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy