Reklama

Szczepionka przeciw COVID-19. ​Jak zarejestrować się na szczepienie?

Zbliża się data rozpoczęcia szczepień osób spoza grupy "zero", dlatego warto zorientować się, jak zapisać się na szczepienie. Na podanie szczepionki przeciw COVID-19 można się zarejestrować na trzy sposoby.

Można zadzwonić na bezpłatną i działającą całą dobę infolinię. Wystarczy wybrać numer 989. Nie musimy robić tego osobiście, rejestracji może dokonać na przykład ktoś z rodziny. Wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem wizyty. W trakcie rozmowy wybierzemy również termin i miejsce szczepienia.

Zapisywanie się na szczepienie na portalu dla pacjentów

Drugim sposobem rejestracji na szczepienia jest skorzystanie z e-Rejestracji dostępnej na portalu pacjent.gov.pl. Tam należy zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta przy pomocy Profilu Zaufanego. Jeśli jeszcze go nie posiadamy, na stronie Ministerstwa Cyfryzacji znajdziemy szczegółową instrukcję, jak go założyć. Po wejściu na Internetowe Konto Pacjenta musimy zatwierdzić swoje dane, a następnie wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punktach szczepień, znajdujących się w naszej okolicy. 

Reklama

Możemy również sami wybrać datę oraz lokalizację, korzystając z dostępnej na stronie wyszukiwarki. Po dokonaniu rezerwacji otrzymamy SMS z potwierdzeniem terminu i miejsca wizyty, a w przeddzień szczepienia przyjdzie do nas SMS z przypomnieniem. Na przyjęcie drugiej dawki umówimy się w punkcie szczepień po przyjęciu pierwszej.

Rejestracja na szczepienie na COIVD-19 w wybranym punkcie

Możemy również zarejestrować się na szczepienie bezpośrednio w wybranym punkcie w naszej okolicy. Wystarczy do niego zadzwonić i umówić wizytę. Listę dostępnych punktów szczepień oraz ich dane kontaktowe znajdziemy na stronie Serwisu Rzeczpospolitej Polskiej. Po dokonaniu rezerwacji otrzymamy SMS z jej potwierdzeniem, a dzień przed szczepieniem przyjdzie do nas przypomnienie o zbliżającym się terminie wizyty. 

Ładowanie...
Ładowanie...
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy