Reklama

Szczepienie dzieci poniżej 12. roku życia. Wiceminister zdrowia Anna Goławska wskazała "realny termin"

- Realnie szczepienie dzieci poniżej 12. roku życia powinno rozpocząć się w połowie grudnia - zapowiedziała wiceminister zdrowia Anna Goławska w środę w czasie posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Ze wstępnej deklaracji Pfizera wynika, że preparaty dotrą do Polski w pierwszej połowie grudnia.

- Jeśli chodzi o badanie szczepionki dla dzieci od 5. roku życia, to badania zostały zakończone. EMA (Europejska Agencja Leków) od połowy października weryfikuje te wyniki badań i planowane dopuszczenie jest na połowę grudnia - powiedziała wiceminister.

Pfizer: Szczepionki w grudniu

Goławska dodała, że firma Pfizer zadeklarowała pierwszą partię szczepionek w grudniu. - Dzisiaj dostaliśmy od Pfizera wstępną deklarację, że już w grudniu pierwsza partia szczepionek powinna pojawić się w Polsce. Także druga połowa grudnia to jest ten realny termin, kiedy zaczniemy szczepić młodsze dzieci - dodała.

Uczestniczący w spotkaniu szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pełnomocnik ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk zaznaczył jednak, że takiej decyzji jeszcze nie ma.

Obecnie w Polsce szczepienie mogą przyjąć dzieci powyżej 12 lat. Otrzymują dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer albo szczepionką Spikevax Moderny.

Reklama

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy