Reklama

Szczepienia w Polsce. Jak się zapisać? Krok po kroku

Od 15 stycznia każda dorosła osoba będzie mogła zgłosić chęć zaszczepienia się. Jak to zrobić?

Jak poinformował szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, od 15 stycznia każda osoba powyżej 18. roku życia może zgłosić gotowość do szczepienia na stronie internetowej.

Jak zgłosić chęć zaszczepienia się?

W pierwszej kolejności należy wejść na stronę internetową gov.pl/szczepimysie i kliknąć ikonę "Zgłoszenie", a następnie wypełnić formularz. Po potwierdzeniu zgłoszenia trzeba będzie oczekiwać na informację o rozpoczęciu szczepień kwalifikowanej grupy. 

Gdy nastąpi etap szczepień grupy, do której kwalifikuje się dana osoba, otrzyma ona wiadomość e-mail z informacją, że zostało jej wystawione e-skierowanie. Z e-skierowaniem wystarczy już tylko zarejestrować się na szczepienie. 

Reklama

Co ważne, po zarejestrowaniu się na szczepienie - przez infolinię, internet lub w punkcie szczepień - należy wybrać miejsce szczepienia i wolny termin. Nie musi to być miejsce zameldowania. - Dzień przed terminem szczepienia osoba zarejestrowana otrzyma SMS przypominający - powiedział Michał Dworczyk.

- Taki SMS z przypomnieniem przyjdzie także przed drugim terminem szczepienia - zaznaczył.

Szef KPRM podkreślił, że nie jest ważne, kiedy osoby powyżej 70. roku życia zarejestrują się do szczepienia. - Dla wszystkich seniorów 70 plus szczepienia zaczynają się od 25 stycznia - powiedział szef KPRM.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama