Reklama

Szczepienia przeciwko COVID-19. Zapisy dla roczników 1994, 1995, 1996

Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla kolejnych roczników startuje o północy z czwartku na piątek. Na przyjęcie preparatu mogą się zapisać osoby z roczników 1994-1996. Rejestrować mogą się także wszystkie starsze roczniki.

Od 26 kwietnia obowiązuje zmiana w zapisach na szczepienia przeciw COVID-19, która umożliwia rejestrację kolejnym rocznikom, któe wcześniej nie zadeklarowały gotowości do przyjęcia preparatu. I tak w sobotę, 1 maja, rozpoczęły się zapisy dla osób urodzonych w latach 1984-1985. W niedzielę 2 maja nastąpiła jednodniowa przerwa w otwieraniu zapisów dla kolejnych grup. Z kolei w poniedziałek 3 maja rozpoczęły się zapisy dla osób z roczników 1986-1987, a we wtorek 4 maja dla roczników 1988 i 1989. Od dziś zapisywać się mogą 27-, 26- i 25-latkowie.

28 kwietnia rozpoczęła się rejestracja dla osób w wieku 30-39 lat, które na początku roku - pomiędzy styczniem i marcem - wypełniły specjalny formularz online i zadeklarowały chęć zaszczepienia się. 

Reklama

4 maja natomiast uruchomiona została rejestracja dla osób w wieku 18-29 lat, które wypełniły wspomniany formularz.

Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Jak to zrobić?

E-rejestracja na stronie głównej pacjent.gov.pl. Zalogujesz się tam przez profil zaufany lub korzystając z dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej twojego adresu. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz SMS z potwierdzeniem. Później - dzień przed planowanym terminem system przypomni ci o szczepieniu.

Bezpłatna infolinia - 989. Dzwoniąc na nią, możesz zarejestrować siebie lub kogoś ze swoich bliskich. Do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Jeśli podczas rejestracji podasz swój numer kontaktowy, na telefon otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia.

Więcej na temat rejestracji na szczepienia znajdziesz w serwisie Interia Zdrowie

SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333. Wówczas połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, a potem kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji - na dobę przed zaplanowanym szczepieniem - otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.

Kontakt z punktem szczepień. Ministerstwo Zdrowia zaleca, by robić to telefonicznie. Wizyta w punkcie może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy