Reklama

System raportowania o stanie epidemii. Resort poda nowe dane

Ministerstwo Zdrowia od 7 lutego będzie w codziennych raportach o stanie epidemii COVID-19 w kraju podawać nowe dane - wyszczególniona zostanie liczba osób, które zakaziły się ponownie SARS-CoV-2. Jak informuje resort, ma to związek z wariantem Omikron.

"W związku z rosnącą falą ponownych zakażeń, która jest charakterystyczna dla fali wirusa w wersji Omikron, zmieniony zostaje system raportowania i wskazywana będzie dodatkowo liczba osób, które zakaziły się ponownie" - przekazało ministerstwo na Twiterze. Według danych GISAID z ostatnich czterech tygodni wariant Omikron odpowiada w Polsce za 83,9 proc. zakażeń.

Koronawirus w Polsce. Jakie dane podaje resort zdrowia?


Do tej pory resort informował codziennie o liczbie nowych zakażeń z podziałem na województwa, zgonów na COVID-19 i powiązanych z COVID-19, liczbie ozdrowieńców, hospitalizacji i zajętych respiratorów oraz dostępności łóżek covidowych i respiratorów dla zakażonych pacjentów.

Podawano także dane o szczepieniach przeciw COVID-19. 

Reklama

Ponowne zakażenia koronawirusem. Ile? 


Według poniedziałkowego raportu minionej doby potwierdzono 24 404 nowych zakażeń SARS-CoV-2, z czego 2 427 to reinfekcje. Ponowne zakażenia stanowią zatem stanowią zatem niecałe 10 proc. dziennych przypadków. 

W sumie od początku epidemii COVID-19 w Polsce potwierdzono 5 188 184 zakażeń SARS-CoV-2, a 106 607 zainfekowanych osób zmarło - podał resort zdrowia. Poinformował też, że wyzdrowiało dotąd 4 330 328 zakażonych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy