Reklama

Sylwester 2021 a nowe obostrzenia. Co się zmieni?

Minister Adam Niedzielski i wiceminister Waldemar Kraska poinformowali o wprowadzeniu nowych obostrzeń w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce. Zmiany w restrykcjach obejmują m.in. zdalne nauczanie w szkołach oraz obowiązkowe szczepienia dla trzech grup zawodowych. Nowe obostrzenia będą miały wpływ także na to, jak będą wyglądały zabawy sylwestrowe.

Zdecydowana większość ogłoszonych we wtorek nowych obostrzeń wejdzie w życie 15 grudnia. Od tego dnia obniżone zostaną limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach. Identyczny limit będzie obowiązywał w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych.

- Zwiększenie limitów będzie możliwe wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę - powiedział Kraska. Dodatkowo od 15 grudnia w kinach będzie obowiązywał zakaz konsumpcji.

Sylwester 2021 a nowe obostrzenia

15 grudnia to także termin, w którym wejdą w życie obostrzenia mające bezpośredni wpływ na to, jak będziemy się mogli bawić w sylwestra. Od tego dnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia.

Reklama

Dodatkowo w dniu 31 grudnia 2021 i 1 stycznia 2022 wprowadzone zostaną ograniczenia liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób. Jak poinformował Kraska, do tego limitu nie będą liczone osoby zaszczepione.

Nowe obostrzenia to nie tylko nowe limity w lokalach zamkniętych. Wszystkie szczegóły sprawdzisz TUTAJ

Czytaj też: Obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych

Obostrzenia. Przed świętami i po Nowym Roku szkoły w trybie zdalnym
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy