Reklama

Strefa zielona, żółta i czerwona. Nowe obostrzenia

W piątek (2 października) odnotowano największą liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu eskalacji epidemii Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nowe obostrzenia w strefach zielonej, żółtej i czerwonej.

W strefie "czerwonej" obowiązuje: zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności.

W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. 

W strefie "żółtej" obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób - jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. 

Reklama

Ograniczenie zgromadzeń i wesel:

  • strefa zielona - maksymalnie 100 osób
  • strefa żółta - maksymalnie 75 osób
  • strefa czerwona - maksymalnie 50 osób

Ponadto, w strefie czerwonej działalność punktów gastronomicznych, pubów i barów, ograniczona zostanie do godz. 22:00.

Zasłanianie ust i nosa na wolnym powietrzu obowiązywać będzie nie tylko w czerwonej, ale też w żółtej strefie.

Zapowiadane obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych, m.in. dotyczące wesel, wejdą w życie ok. 15 października.

 - Patrząc na ścieżkę rozwoju pandemii, będziemy zaostrzali tę politykę strefowo w zależności od liczby zachorowań - podkreślił we wtorek 29 września minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Jeżeli chodzi o ograniczenie zgromadzeń oraz wesel w strefie zielonej zredukujemy limit, który do tej pory wynosił 150 osób do 100 osób - poinformował Niedzielski.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o kolejnych 2292 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wzrosła też liczba ofiar śmiertelnych - zmarło 27 osób. Bilans SARS-Cov-2 w Polsce, od początku epidemii, przedstawia się teraz następująco: 95 773 przypadków zakażenia, 2570 zmarłych. Wyzdrowiały 71 353 osoby.


 INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy