Reklama

Spotify ostrzeże przed dezinformacją ws. COVID-19. Artyści znikają z platformy

Serwis Spotify podjął decyzję o wdrożeniu ostrzeżeń przed dezinformacją w sprawie COVID-19. Alerty mają pojawiać się przy podcastach, które dotyczą koronawirusa SARS-CoV-2. To reakcja na oburzenie artystów, którzy domagali się sprostowania informacji dotyczących epidemii wirusa COVID-19.

Serwis streamingowy Spotify zapowiedział, że będzie zamieszczać ostrzeżenia przy podcastach, których tematem jest COVID-19, w celu zwalczania dezinformacji na temat koronawirusa - informuje BBC.

Spotify a koronawirus. Będą ostrzeżenia przed dezinformacją

Szef Spotify Daniel Ek przekazał w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej serwisu, że ostrzeżenia będą odsyłać użytkowników do centrum danych na temat COVID-19.

Decyzja jest spowodowana niedawnymi kontrowersjami dotyczącymi podcastu Joe Rogana, najpopularniejszej audycji na Spotify. W grudniu gościem podcastu był dr Robert Malone, specjalista chorób zakaźnych, który jest krytykowany przez lekarzy i naukowców za szerzenie dezinformacji na temat COVID-19 i szczepionek.

Reklama

Według regulaminu Spotify twórcy powinni unikać publikowania treści, które "promują niebezpieczne fałszywe albo mylące informacje medyczne, mogące spowodować szkody lub stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia publicznego".

Spotify a koronawirus. Artyści wycofują piosenki

Ek napisał w oświadczeniu, że stało się dla niego jasne, że Spotify ma obowiązek "robienia więcej w celu zapewnienia równowagi i dostępu do powszechnie akceptowanych informacji pochodzących ze środowisk medycznych i naukowych".

W zeszłym tygodniu muzycy Neil Young i Joni Mitchell domagali się usunięcia ich utworów z serwisu z powodu "szerzenia kłamstw" o COVID-19 przez Rogana. "Nieodpowiedzialni ludzie szerzą kłamstwa, których ceną jest ludzkie życie" - napisała w oświadczeniu Mitchell.

W odpowiedzi wideo opublikowanej na Instagramie Rogan odparł kierowane pod jego adresem zarzuty dotyczące szerzenia dezinformacji, jednak uznał umieszczanie ostrzeżeń na początku kontrowersyjnych odcinków za dobry pomysł.

Pod koniec 2020 roku Rogan zgodził się na przeniesienie swojego podcastu wyłącznie na Spotify w ramach umowy z tym serwisem opiewającej na 100 mln dolarów.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: spotify | Pandemia koronawirusa | Joni Mitchell | Neil Young

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy