Reklama

Równoczesne zakażenia Deltą i Omikronem w Hiszpanii

Hiszpańskie służby medyczne poinformowały o przypadkach równoczesnego zakażenia dwoma wariantami koronawirusa - Deltą i Omikronem. Podwójne zakażenia występują głównie w północnej części kraju.

Jak wyjaśniła Sara Quiros z Hiszpańskiego Towarzystwa Pneumonologicznego i Chirurgii Klatki Piersiowej (SEPAR), eksperci medyczni rozpoczęli już badanie tego nietypowego zjawiska.

W rozmowie z dziennikiem “La Voz de Galicia" przyznała, że przypadków tzw. podwójnego zakażenia się koronawirusem nie jest na razie zbyt wiele w Hiszpanii. Dodała, że występują one głównie w północnych regionach kraju.

Quiros uważa, że "jest jeszcze zbyt wcześnie", aby wyciągać wnioski dotyczące zachorowań na COVID-19, które są spowodowane przez równoczesne zakażenia Deltą i Omikronem.

Reklama

- Wciąż nie wiemy, czy infekcje takie są groźniejsze - dodała pneumonolog ze szpitala w baskijskim mieście Basurto.

Hiszpania: Omikron dominuje

W większości regionów Hiszpanii wariant Omikron dominuje już wśród przypadków infekcji koronawirusem. To właśnie jego rozprzestrzenianie się jest zdaniem wirusologów odpowiedzialne za nasilenie się szóstej fali pandemii COVID-19 w tym kraju.

W poniedziałek rano służby medyczne Andaluzji, na południu Hiszpanii, podały, że Omikron ma już prawdopodobnie 95-procentowy udział wśród wszystkich występujących obecnie w tym regionie infekcji.

Przed świętami Bożego Narodzenia w Hiszpanii notowane były rekordowe liczby dziennych zakażeń koronawirusem, które w skali całego kraju przekraczały poziom 70 tys. dobowych infekcji.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Pandemia koronawirusa | Hiszpania | wariant covid-19

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy