Reklama

Rosja: Trzy tony węgla do wygrania w loterii szczepionkowej

Talon na usługi stomatologiczne, kuchenka mikrofalowa i… trzy tony węgla - to przykłady nagród, które można wygrać w loterii szczepionkowej w Kraju Chabarowskim w azjatyckiej części Rosji.

Losowanie trwa od 1 do 30 listopada, wśród mieszkańców okręgu administracyjnego im. Łazo, leżącego na trasie kolei transsyberyjskiej. Loterię zorganizowały władze lokalne wraz ze szpitalem rejonowym.

Niecodzienne nagrody w loterii

- Wszystko zrobiliśmy własnymi siłami, dlatego nagrody nie są może takie wielkie, ale są ważne - powiedziała portalowia TodayKhv.ru przedstawicielka administracji Anastazja Sacharowa. 

Szpital rejonowy zaoferował m.in. talon na usługi stomatologiczne nie objęte obowiązkowym ubezpieczeniem i na badania lekarskie dla kierowców. Kolejne nagrody to np. abonament na pół roku do siłowni w głównej miejscowości rejonu - Perejasławce czy kuchenka mikrofalowa.

Reklama

Największą nagrodą jest zaś talon na trzy tony węgla, przy czym wygrana nie obejmuje kosztów jego dostawy.

Rośnie zainteresowanie szczepieniami

Według Anastazji Sacharowej loteria okazała się skuteczna i mieszkańcy szczepią się chętniej. We wrześniu liczba osób szczepiących się nie przekraczała 20 dziennie, a teraz wzrosła do około stu.

Losowanie nagród odbędzie się 1 grudnia i transmitowane będzie na żywo na stronie internetowej administracji okręgu. Ci, którym poszczęści się w loterii będą mieli potem miesiąc na zabranie wygranej.

Według ostatnich danych w Rosji zaszczepiło się przeciwko COVID-19 około 39 proc. ludności. Szczepienia nie są obowiązkowe i postępują powoli.

W sąsiadującym z Krajem Chabarowskim Żydowskim Obwodzie Autonomicznym narasta w ostatnich dniach konflikt związany ze szczepieniami w służbie zdrowia. Około 27 pracowników pogotowia ratunkowego - medyków, kierowców i sprzątaczek - odmówiło przyjęcia szczepionki i zwolniło się z pracy.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Pandemia koronawirusa | Rosja | loteria szczepionkowa | węgiel

Reklama

Reklama

Reklama