Reklama

Rosja: Pracował nad szczepionką. Wypadł z okna

Ciało 45-letniego Aleksandra Kaganskijego zostało znalezione na ulicy Zamszina w Petersburgu. Policja ustaliła, że naukowiec pracujący nad rosyjską szczepionką przeciw koronawirusowi wypadł z okna swojego mieszkania na 14. piętrze. Na ciele mężczyzny znaleziono też ranę kłutą.

Rosyjska agencja Interfax poinformowała, że ciało Kaganskijego zostało znalezione w sobotę przez jednego z sąsiadów mężczyzny. 45-letni naukowiec był w samej bieliźnie.

Policja ustaliła, że naukowiec wypadł z okna na 14. piętrze. Na ciele mężczyzny znaleziono również ranę kłutą, prawdopodobnie od noża.

Zatrzymany, bez zarzutów

Według nieoficjalnych informacji, w noc zdarzenia miało dojść do bójki między Kaganskijm a jego znajomym. Policja ujawniła, że zatrzymała podejrzewanego 45-latka, który zaprzecza, że doszło do sprzeczki. Zatrzymany utrzymuje, że jego przyjaciel musiał popełnić samobójstwo.

Reklama

Do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów.

Interfax podaje, że Kaganskij był światowej sławy biologiem. W przeszłości pracował m.in. w laboratoriach w Petersburgu oraz Edynburgu, kierował również Centrum Medycyny Genomicznej we Władywostoku.

W ostatnim czasie miał pomagać w opracowywaniu szczepionki przeciw koronawirusowi.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama