Reklama

Rektor kieleckiego uniwersytetu wstrzymuje wymianę studentów z sześcioma krajami

Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wstrzymał do odwołania wymianę studentów, doktorantów i pracowników uczelni z sześcioma krajami - Chinami, Hongkongiem, Iranem, Koreą Południową, Japonią i Włochami. Decyzja ma związek z zagrożeniem związanym z koronawirusem.

Rektor kieleckiej uczelni, prof. Jacek Semaniak, w specjalnym komunikacie poinformował, że wstrzymał do odwołania wyjazdy i przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników uczelni do Chin, Hongkongu, Iranu, Korei Południowej, Japonii i Włoch. Zaznaczył, że decyzja ma związek z komunikatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącym zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem (powodującym zachorowania na COVID-19) i podnoszącym stopień globalnego ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa do bardzo wysokiego.

Rektor dodał, że studenci kieleckiego uniwersytetu przebywający obecnie w uczelniach włoskich, którzy podejmą decyzję o skróceniu pobytu i powrocie do kraju, otrzymają wsparcie pracowników Działu Wymiany i Współpracy Międzynarodowej.

Reklama

"Kilku naszych studentów w ramach wymiany międzynarodowej wyjechało do południowych Włoch i nie są na terenie zagrożonym epidemią. Z informacji, które do nas dotarły, te osoby zostaną do końca semestru na uczelniach włoskich i nie zgłaszają na razie chęci powrotu do kraju. Jeśli zgłoszą taką deklarację, uczelnia jest gotowa im pomóc" - powiedział rzecznik uczelni Piotr Burda. Dodał, że we wszystkich budynkach i akademikach uczelni zainstalowano specjalne stanowiska do dezynfekcji rąk.

"Na miasteczku akademickim, przy ulicy Śląskiej, jest też czynny Punkt Interwencji Kryzysowej. Tam można dostać wszelkie informacje i otrzymać porady od psychologów, nie tylko na temat koronawirusa" - podkreślił Burda.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy