Reklama

Radosław Fogiel: W tej chwili nie jest rozpatrywana opcja zamknięcia szkół

- Monitorujemy sytuację, jeśli będzie działo się coś niepokojącego, to będziemy reagować, ale musimy znaleźć jakiś środek ciężkości tej sytuacji. W tej chwili nie jest rozpatrywana opcja zamknięcia szkół - powiedział w "Graffiti" na antenie Polsat News wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Przekazał też, że na ten moment nie ma planów zamykana cmentarzy w związku z dniem Wszystkim Świętych.

W ostatnich dniach odnotowywane są kolejne rekordy nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W czwartek (8 października) badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 4280 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 76 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii. W środę  (7 października) zanotowano 3003 nowych przypadków choroby i 75 zgonów.

 - Największym wzywaniem są lekarze. Łóżka możemy dostawić, ale lekarzy nie zaimportujemy - mówił Fogiel. - Musimy się troszczyć o służbę zdrowia. Nawet najlepiej przygotowany rząd nie uratuje sprawy, jeśli faktycznie dojdzie do zatoru w służbie zdrowia, stąd te nowe obostrzenia - dodał.

Reklama

"W tej chwili nie jest rozpatrywana opcja zamknięcia szkół"

Pytany przez Grzegorza Kępkę o zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w szkołach, Fogiel odpowiedział: -  Prawie 99 proc. placówek szkolnych funkcjonuje w zwykłym trybie. 

- Logiką jest logika funkcjonowania szkoły, bo szkoła funkcjonuje w oparciu o klasy. 800 osób nie trzymamy stłoczonych razem w sali gimnastycznej - tłumaczył wicerzecznik PiS.

- Monitorujemy sytuację, jeśli będzie działo się coś niepokojącego, to będziemy reagować, ale musimy znaleźć jakiś środek ciężkości tej sytuacji - dodał.

Wicerzecznik PiS zaznaczył, że "w tej chwili nie jest rozpatrywana opcja zamknięcia szkół". - Sytuacja jest taka, że teraz w ciągu najbliższych tygodni będziemy decydować naszymi działaniami, czy zahamujemy wzrost, czy będziemy mieli spory problem - mówił Fogiel.Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy