Reklama

Prof. Walter Ricciardi: Trzeba wprowadzić całkowity lockdown w Europie

Ekspert włoskiego rządu prof. Walter Ricciardi ostrzegł, że tylko wprowadzenie całkowitego lockdownu w Europie na trzy-cztery tygodnie pozwoli wyjść z pandemii koronawirusa. Jak podkreślił, częściowy lockdown to "nieskuteczny półśrodek".

Prof. Walter Ricciardi jest doradcą włoskiego ministra zdrowia. W wywiadzie telewizyjnym podkreślił, że europejskie rządy, w tym włoski, lekceważą wyniki badań i wskazań naukowych. 

- To przykre, że ogromna większość europejskich rządów tego nie rozumie. Trzeba wprowadzić całkowity lockdown na trzy-cztery tygodnie. Tylko w ten sposób niewielu, kilkunastu państwom, udało się powrócić do normalności, która się od nas oddala - mówił.

Zdaniem naukowca stosowanie półśrodków nie pozwala śledzić rozwoju pandemii i jej przeciwdziałać. Prof. Ricciardi ocenił, że przyjęcie takiej strategii znacznie przedłuży kryzys sanitarny, gospodarczy i psychologiczny, w jakim znajdują się Włochy. 

Reklama

Ekspert skrytykował też decyzję o częściowym otwarciu szkół we Włoszech. Dzięki temu dziś w ławkach zasiadło 70 proc. włoskich uczniów.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy