Reklama

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020. CKE udostępniła arkusze

Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty 2020. Po raz pierwszy test odbywa się w trybie zdalnym. Wszystko przez koronawirusa. W związku ze stanem epidemii do 10 kwietnia zajęcia w szkołach w całej Polsce zostały zawieszone.

W poniedziałek (30 marca) na stronach CKE i OKE pojawiły się już arkusze z języka polskiego. We wtorek (31 marca) CKE opublikuje arkusze z matematyki, natomiast w środę (1 kwietnia) ósmoklasiści będą mogli zmierzyć się z zadaniami z języków obcych. Arkusze będą codziennie publikowane około godz. 9.

W pierwszym dniu próbnego egzaminu ósmoklasisty wystąpiły awarie na stronach CKE i niektórych OKE. Część osób nie mogła wejść na witryny i pobrać arkuszy. CKE przeprosiła za "utrudnienia". Następnie arkusze opublikowano także na stronie MEN.

Reklama

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 - arkusze egzaminacyjne CKE

Uczniowie, którzy próbują swoich sił, powinni rozwiązać egzamin w domu samodzielnie. Wystarczy, że wydrukują sobie lub wyświetlą na monitorze opublikowane arkusze. To szkoła lub nauczyciel ustalają, w jakiej formie ósmoklasista ma zapisać rozwiązania, np. w pliku na komputerze, na kartach odpowiedzi publikowanych przez CKE lub zwykłej kartce papieru.

Gdy uczniowie rozwiążą arkusz, powinni przesłać odpowiedzi nauczycielowi, np. e-mailem. 

CKE opublikuje rozwiązania zadań 8 kwietnia. 

Zobacz też: Zdalne lekcje dla uczniów szkoły podstawowej

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy