Reklama

Premier Mateusz Morawiecki w Gliwicach o szczepionkach

Coraz więcej szczepionek przyjeżdża do Polski, ale wciąż liczymy na coraz większe dostawy do końca kwietnia. Już pierwsza dawka dużo pomaga - mówił premier Mateusz Morawiecki w punkcie szczepień przeciw COVID-19 w Gliwicach.

- To dobra wiadomość. Coraz więcej szczepionek do Polski przyjeżdża. Na razie widać, że to, co wcześniej anonsowaliśmy - między 5,5 mln i siedem mln - wydaje się niezagrożone. Co najmniej 5,5 mln. Cały czas liczymy na coraz większe dostawy w końcówce kwietnia. To oznacza, że będziemy mogli pierwszą dawką zaszczepić około sześciu milionów obywateli. To bardzo dużo, to bardzo dobrze - wskazywał premier, który odwiedził w poniedziałek punkt szczepień przeciw COVID-19 w Gliwicach na Śląsku. 

Premier podkreślał, że "już pierwsza dawka szczepionki bardzo dużo pomaga". - Sprawia przynajmniej tyle, że bardzo rzadko następuje ciężki, tragiczny przebieg choroby COVID-19 - wskazywał. - Naprawdę warto - zaznaczał, dodając, że "widać po różnych grupach, takich jak medycy czy pensjonariuszach DPS-ów, że szczepionka działa bardzo dobrze". 

Reklama

Plany rządu

- Rozwijamy Narodowy Program Szczepień, program szczepień powszechnych. W każdym powiecie przygotowywany jest punkt szczepień masowych - przekazał premier podczas konferencji prasowej. 

Szef rządu przypomniał, że w piątek osiągnięty został rekord szczepień - w ciągu doby zaszczepionych zostało ok. ćwierć miliona ludzi. Za pracę w punktach szczepień dziękował wszystkim pracownikom służby zdrowia. - Mamy jeden wspólny cel - podkreślał. 

- Presja na UE daje rezultaty - mówił. - Rozmawiamy już o dostawach szczepionek w trzecim kwartale - wskazał. - Dostawy szczepionek mają być zdecydowanie coraz większe. Remedium szczepionkowe, mam nadzieję, będzie dawać coraz lepsze rezultaty w skali Polski - zaznaczał Morawiecki. 

- W Polsce nadchodzi fala szczepień - zapowiedział i wskazał, że "realne jest wykonywanie co najmniej 10 mln szczepień miesięcznie". 

Sytuacja epidemiczna w kraju

Polska zmaga się z trzecią falą koronawirusa. 

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 013 nowych przypadkach wirusa SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 61 pacjentów. 

W szpitalach zajętych jest 33 990 łóżek "covidowych" (o 530 więcej niż dobę wcześniej), a pod respiratory podłączonych jest 3483 pacjentów.

Ładowanie...
Ładowanie...
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy