Reklama

Premier: Dopuścimy do szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia

Jeżeli będzie taka możliwość, to dopuścimy szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w Kalisz. - COVID-19 to bardzo duże zagrożenie - dodał.

- Jeżeli będzie taka możliwość, to dopuścimy do szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia. Szczepienia na wiele innych chorób są obowiązkowe - powiedział Mateusz Morawiecki.

Podczas wizyty w Kaliszu szef rządu wskazał, że z prowadzonych w Polsce badań wynika jednoznacznie, że Polacy chcą mieć dzieci. - Musimy pomóc łączyć życie zawodowe i rodzinne. Polityka rodzinna jest znakiem rozpoznawczym naszego rządu - mówił Morawiecki.

- Warto sobie zdać sprawę, że bez dzieci nie będziemy mogli rozwijać się w długiej perspektywie, dlatego po 500 plus robimy kolejne wysiłki, żeby wesprzeć rozwój demograficzny - stwierdził.

Reklama

Od 7 czerwca trwają szczepienia dzieci od 12. roku życia

Polscy pacjenci otrzymują szczepionkę przeciw COVID-19 jednej z czterech firm. Tylko szczepionka Jannsen (Johnson & Johnson) jest jednodawkowa. Pozostałe wymagają powtórzenia dawki. Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Jannsen szczepione są osoby od 18. roku życia. 

Od 7 czerwca preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich i w wieku 16-18 lat mogą być szczepione także dzieci w wieku 12-15 lat.

Szczepienia w Polsce

W Polsce wykonano do tej pory 31 653 505 szczepień.

W pełni zaszczepionych, czyli preparatem J&J lub dwiema dawkami innych, dopuszczonych w UE szczepionek, jest 15 277 111 osób.

Czytaj też: Burze stają się coraz bardziej intensywne. Czas się zacząć przyzwyczajać

Podtopienia w Polsce. Wszechobecna "betonoza" pogarsza sprawę

Ładowanie...INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Premier Mateusz Morawiecki | COVID-19 | szczepienia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy