Reklama

Poznań: Koronawirus w szkole. To pierwszy przypadek od powrotu dzieci do szkół

Potwierdzono zakażenie koronawirusem w jednej z poznańskich szkół podstawowych. Klasa, w której potwierdzono zakażenie przeszła na tryb nauki zdalnej. Jest to pierwszy taki przypadek od czasu, gdy uczniowie wrócili do szkół.

O potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u ucznia III klasy Szkoły Podstawowej sióstr Urszulanek w Poznaniu poinformowało lokalne Radio Poznań. To pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia w Poznaniu i w regionie od powrotu uczniów klas I-III szkół podstawowych do nauki stacjonarnej.

Wraca nauka zdalna

Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu poinformowała, że w województwie nauka hybrydowa prowadzona jest tylko w jednej szkole podstawowej - właśnie w placówce sióstr Urszulanek w Poznaniu. Miczek podała, że w tej jednej klasie, w której pojawił się przypadek SARS-CoV-2, nauka przez najbliższy tydzień będzie prowadzona zdalnie.

Reklama

Nauczanie hybrydowe - jak wskazała Miczek - prowadzone jest również w 13 przedszkolach w Wielkopolsce, a 5 przedszkoli jest całkowicie zamkniętych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 777 nowych przypadków SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 42 mieszkańców regionu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy