Reklama

Portugalia: Rząd przywraca obostrzenia. Zakaz przemieszczania się

Rząd Portugalii ogłosił przywrócenie obostrzeń przeciwepidemicznych w najbardziej doświadczonych pandemią powiatach. Wprowadzono m.in. zakaz przemieszczania się dla obywateli. Z kolei na terenie aglomeracji Lizbony podczas najbliższego weekendu będzie obowiązywał zakaz wjazdu i wyjazdu.

Jak powiedziała podczas konferencji prasowej w Lizbonie rzeczniczka rządu Mariana Vieira da Silva, w stolicy oraz 27 innych powiatach kraju konieczne będzie przywrócenie restrykcji przeciwepidemicznych wraz z nasileniem się pandemii Covid-19.

- W chwili obecnej nie ma warunków do tego, aby rozpocząć dalsze luzowanie obostrzeń sanitarnych - wyjaśniła Vieira da Silva, przypominając, że podczas minionej doby potwierdzono ponad 1,5 tys. infekcji.

Wskazała, że zamiast zaplanowanego po 30 czerwca znoszenia restrykcji rząd premiera Antonia Costy spodziewa się wzrostu przypadków zakażeń koronawirusem. - W najbliższych tygodniach oczekujemy nasilenia się pandemii - dodała rzeczniczka.

Reklama

Ograniczono godziny pracy

Zgodnie z nowymi restrykcjami w najbardziej doświadczonych COVID-19 powiatach przywrócono obowiązek wykonywania pracy zdalnej, ograniczono godziny pracy placówek handlu i usług, a także zredukowano do czterech liczbę osób przy stolikach w restauracjach.

Wśród miast, w których zaostrzono przepisy sanitarne, są poza Lizboną popularne wśród turystów miasta, takie jak Braga, Setubal i Sintra, a także nadmorskie kurorty Sesimbra, Albufeira oraz Cascais.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy