Reklama

Porównał szczepienia do Holokaustu. Skandal w Niemczech

Nauczyciel w Berlinie porównał szczepienia przeciw COVID-19 do Holokaustu. W ramach kary został zawieszony w wykonywaniu obowiązków. Możliwe, że czekają go też zarzuty karne. Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech nie przestaje rosnąć.

Jak podaje portal rbb24, nauczyciel pracował przez krótki czas w jednej ze szkół zawodowych w Berlinie. Szkoły w Niemczech rozpoczęły rok szkolny na początku sierpnia.

Krytykował szczepienia w szkołach zawodowych

Mężczyzna od początku pandemii był znany jako koronasceptyk. Na YouTube prowadził kanał "Nauczyciel z Berlina". Krytykował tam pomysł władz oświatowych, proponujących przeprowadzenie szczepień w szkołach zawodowych.

W jednym z filmików "swoją wypowiedź zilustrował grafiką, w której porównał szczepienia do Holokaustu - mordu dokonanego przez narodowych socjalistów na milionach Żydów w Europie" - opisuje rbb24.

Reklama

Obecnie nauczyciel został zawieszony w wykonywaniu obowiązków oraz ma zakaz wstępu na teren szkoły.  

Z informacji uzyskanych przez rbb24 wynika, że musi on liczyć się z konsekwencjami dyscyplinarnymi ze strony władz oświatowych, od których dostał już wcześniej ostrzeżenie. Możliwe jest złożenie doniesienia o przestępstwie.

Już w ubiegłym roku berlińska policja prowadziła śledztwo w sprawie nauczyciela pod zarzutem "prowadzenia działalności wywrotowej".

Trwają szczepienia. Coraz więcej zakażeń

Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech nie przestaje rosnąć. Cały czas trwa też akcja szczepień.

Berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) poinformował w piątek o 5578 nowych infekcjach, podczas gdy tydzień temu było ich 3448.

Szczególnie dużo przypadków jest wśród osób z grupy wiekowej 10-34 lata.

Jak pokazują dane RKI, obniża się również wiek hospitalizowanych pacjentów z COVID-19: podczas gdy mediana wieku na początku roku wynosiła 77 lat, w zeszłym tygodniu było to 48 lat.

Liczba nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców z ostatnich siedmiu dni wyniosła w piątek 30,1 - podał RKI. Wskaźnik ten rośnie nieprzerwanie od tygodni.

Czytaj też:

Szczepienia w Polsce. Ponad 18 mln osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

Szczepienia w Austrii. Kawiarnia nie obsługuje zaszczepionych

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szczepienia

Reklama

Reklama

Reklama