Reklama

Polska: Ile zgonów z powodu COVID-19 na milion mieszkańców?

Ministerstwo Zdrowia opublikował infografikę dotyczącą liczby zgonów na koronawirusa w stosunku do jednego miliona mieszkańców. Jak wypada Polska na tle innych państw europejskich?

Przypomnijmy, że w środę rano (27 maja) zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 22 303 osób, z których 1025 zmarło.

Do tej pory wyzdrowiało 10 330 osób - podaje resort.

Oznacza to, ze w Polsce na milion mieszkańców z powodu COVID-19 umiera 27 osób.

Najgorsza sytuacja panuje w Hiszpanii, gdzie na milion mieszkańców jest 574 zgony na koronawirusa. Niżej w tym smutnym zestawieniu znajdują się Wielka Brytania i Włochy (544 zgony na milion mieszkańców).

***

#POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>

Reklama


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy