Reklama

Policja: Ponad 4,6 tys. mandatów za brak maseczki

Ostatniej doby policjanci nałożyli ponad 4,6 tys. mandatów, skierowali 838 wniosków o ukaranie do sądu, a ponad 2,5 tys. osób pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką - przekazał insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji.

Według informacji przekazanych przez rzecznika KGP od początku działań policjanci przeprowadzili ponad 3,8 mln kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia - zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi.

- Między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa od początku działań nałożono ponad 471 tys. mandatów, skierowano blisko 67 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz ponad 290 tys. osób pouczono - podkreślił inspektor Ciarka.

Przekazał, że w sobotę w związku z tym wykroczeniem funkcjonariusze policji nałożyli 4692 mandatów, skierowali 848 wniosków o ukaranie do sądu, a 2546 osób pouczyli.

Reklama

Kontrole w środkach transportu, sklepach i na weselach

- Ostatniej doby skontrolowano ponad 2,5 tys. środków transportu publicznego, sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób oraz zakrywania nosa i ust maseczką, sprawdzono prawie osiem tys. obiektów handlowych oraz 214 miejsca organizacji wesel i 27 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki - wyliczył Ciarka.

Wskazał również, że w piątek policjanci skontrolowali 398 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 1097 restauracji i 186 klubów fitness i siłowni.

Trwają kontrole osób na kwarantannie

Ciarka przypomniał też, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów.

- Cały czas sprawdzamy również osoby skierowane na kwarantannę. Wczoraj sprawdzono aż 333 689 osób, a od początku działań to już ponad 67,8 mln takich sprawdzeń - podał.

- Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego, nie licząc prowadzonych spraw w związku ze zgłoszeniami - dodał. 

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy