Reklama

Polanica-Zdrój: SOR w Specjalistycznym Centrum Medycznym zamknięty

Zamknięty został SOR w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju. 10 osób z personelu medycznego musiało się poddać kwarantannie, bo pacjent, który trafił do tego szpitala, był zakażony koronawirusem.

Służby szpitala poinformowały, że pacjent trafił na SOR w czwartek, 2 kwietnia, w stanie ciężkim i zmarł w tej placówce. Pobrana próbka potwierdziła, że był zakażony koronawirusem, ale to nie znaczy, że zmarł z powodu zakażenia.

SOR zamknięto do odwołania i poddano dezynfekcji. Jego 10 pracowników musiało się poddać kwarantannie.

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń poinformował w mediach, że zmarły pacjent to mieszkaniec Lewina Kłodzkiego. Mogli z nim mieć kontakt pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Dlatego urzędnicy też są poddani izolacji i kwarantannie.

Reklama

Specjalistyczne Centrum Medyczne to największy szpital w Kotlinie Kłodzkiej z 290 łóżkami i specjalistyczną opieką we wszystkich dziedzinach medycyny.

Według informacji przekazanych w piątek, 3 kwietnia, przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w regionie zanotowano dotąd 384 przypadki zachorowania na COVID-19, z czego - według Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu - ośmioro pacjentów zmarło.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy